Niedziela, 21 Kwiecień 2019
Znajdujesz się: Strona Główna/ 2007_2008
f

ZAPRASZAMY NA
DZIEŃ OTWARTY
W NASZEJ SZKOLE
24 kwietnia 2019
godzina 14:00Aktualności 2007/2008


20 czerwca 2008
Zakończenie roku szkolnego 2007/2008
GaleriaA oto tak bardzo oczekiwane zdjęcia z zakończenia roku szkolnego. A przy okazji - miłych i szalonych zarazem wakacji...
12 maja 2008
Szkolenie techników budownictwa
GaleriaW poniedziałek 12 maja w naszej szkole odbyło się szkolenie klas technikum budowlanego na temat systemów rur wielowarstwowych w instalacjach wewnętrznych, które poprowadził doradca techniczno-handlowy firmy TWEETOP Radosław Helwich. Prowadzący szkolenie przegotował arsenał rur, narzędzi i złączek, które można było obejrzeć, dotknąć a nawet spróbować własnych sił przy cięciu, gięciu, fazowaniu oraz łączeniu rur. Na koniec szkolenia uczniowie zaliczyli pomyślnie test sprawdzający wiedzę będącą przedmiotem szkolenia.
Organizacja szkolenia - Krzysztof Łajca

25 kwietnia 2008
Dzień otwarty w naszej szkole
Galeria25 kwietnia gościliśmy u siebie uczniów gimnazjów. Mamy nadzieje, że zdecydowana większość wybierze "Osiemdzeisiątkę"

W czasie Dnia Otwartego do szkoły zawitał jej absolwent ? Krzysztof Grzegory (firma Brothers Grzegory). Zaprezentował on wraz ze swoimi pracownikami pokaz mający na celu przybliżenie pracy nowoczesnego mechanika samochodowego, który obecnie kojarzy się coraz częściej z wysokiej klasy fachowcem pracującym z komputerem niż ubrudzonym smarem człowiekiem z kluczem w dłoni. Kilkunastu gimnazjalistów z zaciekawieniem obejrzało nowoczesny sprzęt i pokaz multimedialny.

25 kwietnia 2008
Zakończenie roku klas maturalnych
GaleriaUczniowie klas maturalnych są już absolwentami. Powodzenia na nowej drodze życia:).

28 marca 2008
Międzynarodowy Dzień Teatru
GaleriaOto fotorelacja z imprezy, o której mowa wyżej.

10 marca 2008
Doczekaliśmy się nowej sali
GaleriaWreszcie doczekaliśmy się zakończenia remontu dużej sali gimnastycznej. W poniedziałek (25.01) pani dyrektor Jolanta Kulpa-Szczepania przecięła symboliczną wstęgę. Jako pierwsze na odnowiony parkiet weszły siatkarki, które w tym sezonie wywalczyły wicemistrzostwo powiatu szkół ponadgimnazjanych. Naprzeciwko stanęła ekipa nauczycieli, która tym razem okazała sie lepsza, wygrywając 3:0. Po meczu, w podziękowaniu za wysiłek włożony w reprezentowanie szkoły, wicedyrektor Tomasz Ertman zaprosił uczennice na słodki poczęstunek

25 stycznia 2008
Kondolencje
GaleriaCała społeczność naszej szkoły łączy się w głębokim bólu i żałobie z rodziną Ś.P. generała Andrzeja Andrzejewskiego - absolwenta naszej szkoły.
Cześć Jego Pamięci.6 stycznia 2008
Studniówka 2008
GaleriaStudniówka i po Studniówce. Co tu dużo pisać, lepiej zobaczyć zdjęcia..,

21 grudnia 2007
Wigilia 2007
GaleriaW piątek 21 grudnia w naszej szkole na dobre rozpoczęły się święta - we wszystkich klasach odbywały się spotkania wigilijne. Słychac było kolędy, a zapach wigiijnych potraw roznosił się po korytarzach. Po spotkaniach klasowych nauczyciele - ci obecnie pracujący i emetytowani oraz pracownicy obsługi i specjalnie zaproszeni goście, wspólnie zasiedli do wigilijnego stołu. Atmosfera była podniosła, a to w głównej mierze dzięki występowi naszych uzdolnionych uczennic. Montaż słowno-muzyczny, który powstał pod kierunkiem pani Marii Cendeckiej, wzruszył niejedną osobę. O piękny wystrój stołów i świąteczne dekoracje zadbały panie Małgorzata Grabarek i Agata Czerwińska.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku życzymy wszystkim pracownikom i uczniom naszej szkoły oraz ich rodzinom...

21 grudnia 2007
Egzamin Karate Kyokushin
GaleriaEgzamin odbył się 12 grudnia 2007 w Rawie Mazowieckiej. Z naszej prężnie działającej sekcji sochaczewskiej wzięło w nim udział aż 12 osób i wszyscy zdali. Opiekunem i trenerem naszych młodzieńców ;-) jest pan Mariusz Więcek, nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole.20 grudnia 2007
Andrzejki 2007
GaleriaZ małym opóźnieniem zamieszczamy fotorelację z wróżb andrzejkowych, które odbyły się 30 listopada w okolicach długiej przerwy.
9 listopada 2007
Kamil Sobol w "Osiemdziesiątce"
Galeria 9 listopada gościliśmy w naszej szkole Kamila Sobola. Łowiczanina, który w 2006 roku odbył pielgrzymkę kajakiem wokół Półwyspu Apenińskiego. Szersza relacja ze spotkania już wkrótce.
29 października 2007
Nauczyciele w Zamościu
GaleriaW dniach 19-21 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wyjechali na wycieczkę turystyczno - rekreacyjną do Zamościa. A co zobaczyli i zwiedzili zobaczyć można na kilku załączonych fotkach.17 października 2007
Ślubowanie pierwszaków
Galeria Wczoraj odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

29 sierpnia 2007
Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września o godzinie 900 na boisku szkolnym (no chyba, że będzie ulewa... to wtedy pomyślimy:))

WYDARZENIA SPORTOWE

Judo - Coraz większe sukcesy

Judocy, którzy uczą się w naszej szkole odnoszą coraz większe sukcesy:
- w turnieju w Skierniewicach uczeń klasy Iet - Szymon Lusztak (90 kg) wywalczył I miejsce;
- Natalia Wiśniewska (+78 kg) walcząc w Międzynarodowym Turnieju w Łodzi zajęła IV miejsce;
- ta sama zawodniczka, która jest uczennicą klasy I blo "usportowionej" 25 listopada wywalczyła srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski Juniorów, to prawdopodobnie największy dotychczasowy sukces tej sympatycznej judoczki.


Brązowy taniec

Uczniowie naszej szkoły potrafią także dobrze tańczyć. Rafał Wojtaszek (za partnerkę ma Katarzynę Włodarczyk) w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "DANCE IMPERIUM 2007", który odbył się 24 listopada w Skierniewicach zajął bardzo dobre III miejsce (klasa E, powyżej 15-stu lat). Czekamy na dalsze sukcesy naszego szkolnego kolegi.


Siatkówka - sześć godzin walczyły o złoto

17 listopada w chodakowskiej hali MOSiR-u odbył się towarzyski turniej siatkówki dziewcząt. Zawodniczki "80" ostro walczyły i ostatecznie zajęły po sześciogodzinnym turnieju pierwsze miejsce. Nasze siatkarki pokonały Chopina 2:1 (26-28, 25-23, 15-12) oraz Iwaszkiewicza 2:0 (26-24, 25-18) i niestety przegrały z Ogrodnikiem 1:2 (17-25, 25-10, 11-15). Naszą drużynę wspomogła absolwentka "Osiemdziesiątki" - Daria Szewczyk. Ostateczna kolejność turnieju:
  1. ZSCKP "Osiemdziesiątka" Sochaczew - 5
  2. LO "Chopin" Sochaczew - 5
  3. ZS "Iwaszkiewicz" - 4
  4. ZSRCKU "Ogrodnik" Sochaczew - 4
Nasza ekipa zagrała w składzie: Beata Bombrych, Katarzyna Wójcik, Ewa Majewska, Katarzyna Bogucka, Klaudia Więckowska, Martyna Truszkowska oraz Daria Szewczyk.

Dramatyczne ściganie

11 listopada na terenie wokół Starostwa Powiatowego oraz sochaczewskiego "Ogrodnika" odbyły się po raz dziewiąty tradycyjne Powiatowe Sztafetowe Biegi Uliczne z okazji Święta Niepodległości. W tym roku nasza szkoła wystawiła silną ekipę, która z powodzeniem mogła walczyć o drugie miejsce. Niestety pech nie opuszcza naszych sportowców w tym roku. Z powodu choroby na start nie dotarło kilka dziewcząt. W momencie strzału rozpoczynającego bieg brakowało jednej osoby. Faktem tym byli zdenerwowani - opiekunka sztafety pani Iwona Pakulska oraz wicedyrektor naszej szkoły pan Tomasz Ertman. Biegacze walczyli na trasie, a opiekunowie gorączkowo poszukiwali brakującej zawodniczki. Walka na trasie była zacięta. Nasza sztafeta biegła na drugiej pozycji. W momencie startu Piotra Razika (IX zmiana) nie było jeszcze wiadomo czy nasza drużyna zostanie sklasyfikowana. Na szczęście jako kibic pojawiła się Katarzyna Karaś. Została ona szybko "przebrana" w strój sportowy i ... pobiegła na trasę. Tam heroicznie walczyła ze sobą oraz z dystansem i ostatecznie przybiegła na metę jako trzecia. Brązowy medal jest fajną pamiątką dla uczestników biegu. W szkole natomiast zostanie okazały puchar. Koleżanki i koledzy z drużyny "80" są wdzięczni Kasi za jej bieg i zdobyty medal. Ostateczna kolejność zawodów w kategorii szkół średnich:
  1. ZSRCKU "Ogrodnik" Sochaczew
  2. ZS "Kardynałowie" Teresin
  3. ZSCKP "Osiemdziesiątka" Sochaczew
  4. ZSO "Chopin" Sochaczew
Nasza sztafeta wystąpiła w składzie: Agnieszka Wołek, Angelika Gajewska, Katarzyna Bogucka, Wioletta Pruchner, Katarzyna Karaś, Kamil Kacprzak, Miłosz Chmielewski, Piotr Paruszewski, Łukasz Stelmaszczyk, Piotr Razik oraz Iwona Pakulska (opiekun zespołu).

Biegi przełajowe

We wtorek (30.10) Kamion gościł uczestników Mistrzostw Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Tym razem lepiej spisali się faceci, którzy pewnie zajęli drugie miejsce. Słabiej poszło dziewczętom, które niestety do mety dotarły jako ostatnie.


Siatkówka - zabrakło doświadczenia

Przygotowująca się do Mistrzostw Powiatu szkolna drużyna siatkarzy wzięła udział (27.10) w turnieju, który odbył się w chodakowskiej hali MOSiR-u. "Osiemdziesiątka" już w pierwszym meczu wpadła na jednego z faworytów - drużynę Grzybów (grali tam zawodnicy z legendarnej już ekipy Energomontażu). Początek był fatalny. Nasi siatkarze przegrywali już 0:10. Chłopcy przebudzili się i nawet wyszli na prowadzenie. Niestety w końcówce górą było doświadczenie Grzybów, którzy ostatecznie wygrali 25:23.


Rugby - "Osiemdziesiątka" najlepsza w siódemkach

W rugby istnieje odmiana, w której na boisku zamiast 15-stu graczy biega 7-miu. Sport ten zwany rugby "7" staje się coraz bardziej popularny na świecie oraz w Polsce. W sobotę (27.10) na stadionie MKS "Orkan" został rozegrany VII Turniej Klasyfikacyjny Polskiej Ligi Rugby "7". Przy okazji swoje umiejętności mogli zaprezentować kadeci (do lat 17-stu), którzy rozegrali swoje zawody. Najlepszą drużyną był UKS "80". Rugbiści z naszej szkoły pewnie pokonali swoich rywali, a za zwycięstwo otrzymali efektowny puchar.
Wyniki UKS "80"
"80" - Stęp 30:0 (12:0)
"80" - Alfa 40:0 (28:0)
"80" - Orkan 12:7 (7:7)
Skład zwycięskiej "Osiemdziesiątki": Sebastian Szwarc, Konrad Pietrzyk, Sebastian Mikulski, Jakub Sobieraj, Daniel Niemyjski, Maciej Wiśniewski, Sebastian Katral, Adrian Winnicki oraz Jakub Seklecki (trener drużyny).


Lekkoatletyka - są nowe rekordy

23.10 stadion Orkana Sochaczew gościł uczestników Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Na bieżni, skoczni i rzutni uczniowie szkół średnich naszego powiatu walczyli o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego. Ekipa "80" walczyła dzielnie zajmując trzecie w klasyfikacji generalnej. Miejsce naszej drużyny mogło być lepsze niestety zawiodły sprinterskie sztafety. Najlepiej spisały się zawodniczki startujące na 400 metrów. Agnieszka Wołek (1.08,66 - nowy rekord szkoły) była PIERWSZA, a Katarzyna Bogucka (1.12,15) - TRZECIA. Znakomicie spisała się również Angelika Gajewska, która w biegu na 100 metrów poprawiła rekord szkoły - 14,75 sekundy. Najwięcej punktów wielobojowych dopisała do wyniku "Osiemdziesiątki" - Sylwia Kakietek (110 punktów, pchnięcie kulą - 6,68 metra).

Wyniki zawodów:
Dziewczęta
1.
2.
3.
4.
5.
6.
ZS "Kardynałowie" Teresin
LO "Siostry" Niepokalanów
ZSRCKU "Ogrodnik" Sochaczew
ZSCKP "Osiemdziesiątka" Sochaczew
ZS "Iwaszkiewicz" Chodaków
LO "Chopin" Sochaczew
921 pkt.
873 pkt.
852 pkt.
824 pkt.
672 pkt.
634 pkt.
Chłopcy
1.
2.
3.
4.
5.
6.
ZSRCKU "Ogrodnik" Sochaczew
ZS "Kardynałowie" Teresin
ZSCKP "Osiemdziesiątka" Sochaczew
LO "Chopin" Sochaczew
LO "Bracia" Niepokalanów
ZS "Iwaszkiewicz" Chodaków
1082 pkt.
618 pkt.
709 pkt.
713 pkt.
882 pkt.
960 pkt.
Klasyfikacja łączna
1.
2.
3.
4.
5.
6.
ZSRCKU "Ogrodnik" Sochaczew
ZS "Kardynałowie" Teresin
ZSCKP "Osiemdziesiątka" Sochaczew
"Siostry & Bracia"
LO "Chopin" Sochaczew
ZS "Iwaszkiewicz" Chodaków
1934 pkt.
1881 pkt.
1706 pkt.
1582 pkt.
1347 pkt.
1290 pkt.

Naszą szkołę w tych zawodach reprezentowali: Wioletta Pruchner(77), Angelika Gajewska(102), Agnieszka Wołek(100), Katarzyna Bogucka(84), Paulina Rząp(31), Majka Kowalska(51), Bogumiła Wójcik(49), Paulina Indrzejczyk(57), Sylwia Kakietek(110), Magdalena Bechcicka(106), Krzysztof Kacprzak(91), Łukasz Wiśniewski(93), Szymon Lusztak(95), Przemysław Kubisz(73), Łukasz Stelmaszczyk(37), Piotr Paruszewski(48), Karol Stańczuk(86), Piotr Sobczak(83), Łukasz Zydlewski(98), Kamil Rutkowski(99) oraz sztafety 4x100, dziewcząt (A.Gajewska, P.Indrzejczyk, W.Pruchner, K.Bogucka - 57) i chłopców (K.Kacprzak, P.Kubisz, Ł.Wiśniewski, Sz.Lusztak - 79)


Rugby - pojechał na Mistrzostwa Europy

Nasz szkolny kolega Przemysław Jeznach (3 alo) reprezentował Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w rugby, które obecnie odbywają się w Belgii.


Judo - Natalia tuż za podium

O tym, że do klasy I blo "usportowionej" chodzi dobra judoczka wiedzą na razie w naszej szkole nieliczni. Być może się to niedługo zmieni, gdyż Natalia Wiśniewska zaczyna odnosić coraz większe sukcesy na skalę ogólnopolską. Ostatnim jej sukcesem było wywalczenie piątego miejsca w zawodach rangi ogólnopolskiej - Puchar Polski Juniorek
(20.10.2007 - Warszawa)


Piłka nożna chłopców - o jeden gol za mało

Turniej o Mistrzostwo Powiatu (19.10) rozegrany został w fatalnych warunkach atmosferycznych, padał deszcz i wiał mroźny wiatr. Piłkarze jednak wyszli na boisko i walczyli dzielnie. W pierwszym meczu nasi futboliści wygrali z "Chopinem" prezentując wiele interesujących akcji. Strzelili nawet dwa gole, tylko sędzia nie uznał jednego z nich. Jaki był powód, tego do dzisiaj nie wiemy. Okazało się, że nie uznana bramka zadecydowała o tym, że nasi chłopcy nie zagrali w finale i nie obronili tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku. W drugim spotkaniu padł bezbramkowy remis i mecz trzeba było rozstrzygnąć w rzutach karnych. Niestety już po pierwszym niecelnym strzale Adama Grabarka szanse na awans do finału spadły do zera. Rywale z Iwaszkiewicza nie pomylili się ani razu, wygrali i awansowali. Piłkarze z Naszej Szkoły schodzili z boiska z opuszczonymi głowami jednak zapowiedzieli, że zrewanżują się przeciwnikom podczas turniejów w piłkę halową.
Kolejność turnieju:
1.ZSRCKU "Ogrodnik"
2.ZS "Iwaszkiewicz"
3.ZSCKP "Osiemdziesiątka", ZS "Kardynałowie" Teresin
5.LO "Chopin"
Skład "80": Michał Orliński, Paweł Frankowski, Paweł Majtyka, Hubert Krasoń, Adam Grabarek, Adam Zawadzki, Tomasz Buczek, Kamil Wojciechowski, Ernest Dzięcioł, Przemysław Kubisz, Tomasz Oliwa, Mateusz Górzyński, Grzegorz Affek, Piotr Kulisz, Piotr Razik, Dariusz Rembiejewski, Daniel Rogowski, Dawid Winnicki, Radosław Kułakowski, Kamil Rutkowski, Patryk Siekiera oraz Łukasz Wiśniewski.


Piłka nożna dziewcząt - zabrakło skuteczności

Nasze dziewczęta w turnieju o Mistrzostwo Powiatu zagrały bardzo pechowo. Już w pierwszym swoim meczu przegrały pomimo, że stworzyły sporo dobrych okazji do zdobycia gola. Bramka dla "Iwaszkiewicza" padła 6 sekund przed końcem meczu. W pozostałych spotkaniach dziewczęta wywalczyły remisy jednak przy większej skuteczności mogły w nich zwyciężyć.
Wyniki dziewcząt z "80"
"80" - Iwaszkiewicz 0:1
"80" - Siostry 1:1
"80" - Kardynałki 0:0
"80" - Ogrodnik 1:1
Ostateczna kolejność turnieju:
1.ZS "Iwaszkiewicz" 12 4-0
2.ZSRCKU "Ogrodnik" 7 4-2
3.ZSCKP "Osiemdziesiątka" 3 2-3
4.LO "Siostry" Szymanów 2 1-3
5.ZS "Kardynałki" Teresin 2 0-3
Skład "80": Milena Winnicka, Joanna Basińska, Agnieszka Wołek, Paulina Rząp, Justyna Gasik, Beata Janiak oraz Sylwia Kochanek.


KONKURSY

W tym dziale zamieszczamy informacje o konkursach jakie odbyły się w naszej szkole no i oczywiście o ich laureatach


Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - etap okręgowy

W dniu 08.03.2008 r. w Zespole Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Warszawie odbył się etap okręgowy XX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w zawodzie technik budownictwa. W zawodach uczestniczyło 60 uczniów z 18 szkół. Jury zawodów ustaliło wyniki współzawodnictwa szkół, przyjmując za kryterium sumę punktów zdobytych przez uczniów danej szkoły. Nasi uczniowie wywalczyli 11 miejsce, zaś indywidualnie zostali sklasyfikowani na:
24 miejscu Mariusz Kiełbasa kl. IV at
35 miejscu Karol Stańczuk kl. IV at
41 miejscu Adam Janicki kl. III bt


Złoty Cyceron

"Złoty Cyceron" w rękach uczniów naszej szkoły:
Natalii Gołębiowskiej z klasy IIb LO oraz
Marcina Wosińskiego z klasy Ie TZ
Jest to główna nagroda II edycji konkursu pt. "Powiatowe Dni Retoryki" w kategorii poezja. Finał miał miejsce dnia 28 listopada 2007 roku.
Opiekunem zwycięzkiego duetu była pani Maria Kowalska


Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W poniedziałek, 26 listopada 2007 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych organizowanej pod patronatem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Budowlańcy z "Osiemdziesiątki" musieli wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami z rysunku technicznego, materiałoznawstwa, budownictwa ogólnego, konstrukcji budowlanych, technologii i organizacji robót budowlanych oraz prawa budowlanego. Laureatem konkursu został Karol Stańczuk z klasy IV AT. Na drugim miejscu uplasowali się Mariusz Kiełbasa oraz Jacek Jakubiak również z klasy IV AT. Najlepsi wezmą udział w etapie okręgowym olimpiady.
Opiekunowie konkursu:
mgr inż. Edwarda Przesmycka
mgr inż. Krzysztof Łajca


Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: A. Urbaniak, K. Gensler,
P. Chlebowski, R. Kamiński, M. Janiak, R. Kozłowski

Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska
Zespół Szkół CKP @2019