Niedziela, 21 Kwiecień 2019
Znajdujesz się: Strona Główna/ 2009_2010
f

ZAPRASZAMY NA
DZIEŃ OTWARTY
W NASZEJ SZKOLE
24 kwietnia 2019
godzina 14:00Aktualności 2009/2010


30 kwietnia 2010
Zakończenie roku klas maturalnych
GaleriaWszystkim abiturientom gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy powodzenia i wysokich wyników z egzaminów maturalnych. GOOD LUCK!!!

28 kwietnia 2010
Debata...
GaleriaNasza szkoła jest w stałym kontakcie z Centrum Edukacji Samorządowej. Dlatego też dostaliśmy zaproszenie do programu Samorząd Uczniowski i zorganizowaliśmy debatę pt. "Jak zorganizować pracę Samorządu, żeby włączyć w jego działanie jak największą liczbę uczniów." Zaprosiliśmy przedstawicieli Samorządów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta, którzy stawili się prawie w komplecie. Poprosiliśmy ich o przeprowadzenie ankiety wśród uczniów i przedstawienie wniosków z niej płynących.
Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele Starostwa: p. Piotr Osiecki, p. Marek Fergiński i p. Marcin Podsędek. Nie zabrakło też pani dyrektor Julii Jakubowskiej, pani wicedyrektor Lucyny Sobieraj oraz pani profesor Barbary Ciesielskiej. Był również były przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta p. Krystian Mikulski.
Wszyscy goście zostali podzieleni na zespoły, z których każdy zajmował się konkretnym zagadnieniem, analizował problemy i szukał sposobów na ich rozwiązanie.
Pod koniec debaty, głos zabrali nasi goście, podsumowali debatę, podsunęli nam wnioski. Uważamy spotkanie za udane i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się spotkać w podobnym lub szerszym gronie.
Przeprowadzenie w/w debaty jest kolejnym etapem rekrutacji do Samorządu Dzieci i Młodzieży - projektu, w którym nasz Samorząd bierze udział.19 marca 2010
Dzień Sportu 2010
GaleriaFotorelacja z Dnia Sportu.17 marca 2010
Warsztaty publicystyczne
Galeria17 marca dwie klasy z naszej szkoły - I ALO i II ALO, uczestniczyły w warsztatach publicystycznych, które odbyły się w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie. Prowadzącym warsztaty był red. Tomasz Terlikowski - polski dziennikarz, publicysta, tłumacz i działacz katolicki, znany m.in. z prowadzenia magazynów historycznych w TVP Historia oraz publikacji w znanych polskich gazetach.
Wykład trwał około trzech godzin. Dotyczył przeobrażenia kultury słowa w kulturę obrazu, red. Terlikowski prezentował kulisy zawodu dziennikarza, mówił, czym tak naprawdę jest publicystyka, jak być dobrym publicystą. Poza nim mogliśmy spotkać się również z innymi znanymi dziennikarzami - Iwoną Kubicz, Kuba Klawiterem, Michałem Pierzchałą.22 stycznia 2010
Premiera teatru
Galeria Premierą sztuki "Wewnątrz" swój pierwszy sezon rozpoczął Teatr Obszar Aktywny działający w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej. Scenariusz spektaklu powstał na podstawie tekstu "Uczuciowa mieszanka" słowackiej autorki Zuzany Ulicianskiej, ale nie tylko. O nietypowej formie wystawianej sztuki decydują też improwizuje i teksty własne autorów - jest to przedstawienie eksperymentalne łączące elementy mockumentary (rodzaj filmu dokumentalnego) i teatru.
Właśnie dzięki tekstom własnym aktorów mogliśmy odnaleźć w spektaklu "swojskie klimaty". Ewa Kania, sochaczewianka (córka p. Romy Kani) opowiadając o tworzeniu postaci, którą grała, nawiązała do swoich podróży busem - środkiem lokomocji powszechnie znanym na trasie Sochaczew - Warszawa. I tak to po raz kolejny nasze miasto zaistniało w sztuce, tym razem na deskach teatru.
Spektakl bardzo podobał się młodej publiczności, bo to ona głównie zapełniła widownię teatralną. My również byliśmy w tej grupie. Podziwialiśmy młodych aktorów, ich zapał, a przede wszystkim niezwykłą ekspresję.
Dziękujemy za udany wieczór i życzymy całej grupie teatralnej kolejnych, interesujących spektakli i wspaniałej publiczności.
G. Gajda
Wewnątrz
reżyseria: Agata Puszcz
występują:
Ewa Helena Kania
Karolina Wojdała
Jędrzej Taranek
Damian Łukawski16 stycznia 2010
Studniówka 2010
GaleriaW sobotę 16 stycznia w Kużni Napoleońskiej odbyła się Studniówka tegorocznych maturzystów. Grał i śpiewał zespół Sabat.

13 listopada 2009
Spotkanie z Igorem Janke
Galeria13 listopada gościł w naszej szkole, znany dziennikarz publikujący swoje teksty m.in. w Rzeczpospolitej i tygodniku Wprost, a także prowadzący Niezależne Forum Publicystów Salon 24.pl. Uczniowie klas: Ia LO, IIa LO, IIb LO i IIIa LO zebrali się w świetlicy szkolnej, by poznawać tajniki pracy dziennikarskiej. Zadawali różne pytania, wielu było speszonych i walczyło z nieśmiałością, ale jak przekonywał Igor Janke, przyszli dziennikarze muszą pokonywać i takie przeszkody.
Kto może zostać dziennikarzem? Każdy, kto ma ciekawość świata. Do wykonywania tego zawodu niekonieczne są studia dziennikarskie - odpowiadał Igor Janke. Możemy więc skończyć prawo albo socjologię i mamy szansę zaistnieć jako dziennikarz, zakładając oczywiście, że język polski nie jest nam obcy. Ten zawód pomimo pozorów, wcale nie jest taki łatwy - przekonywał nasz gość.28 października 2009
Piłka nożna dziewcząt
Nasze uczennice w składzie:
 1. Szymańska Paulina 3clo
 2. Rząp Paulina 3blo
 3. Rembiejewska Natalia 1blo
 4. Sznajder Ewelina 1blo
 5. Szymańska Iza 1blo
 6. Lesiołkowska Magda 1dt
 7. Dąbrowska Justyna 1dt
 8. Stefaniak Karolina 1dt
 9. Redes Paulina 1dt
 10. Wojtczak Dorota 1dt
 11. Winkler Justyna 2blo
 12. Ziętek Małgorzata 2blo
 13. Czechowska Magda 2blo
 14. Klaudia Lewandowska 2blo
 15. Breś Natalia 2blo
zajęły drugie miejsce w piłkę nożną w turnieju o mistrzostwo powiatu, który odbył się 19.10 2009 w Teresinie. Nasze dziewczyny uległy jedynie w meczu finałowym drużynie Teresina 0 : 2. Jednak drugie miejsce premiowało naszą szkołę do turnieju międzypowiatowego.
27.10.2009 w Teresinie odbyły się zawody miedzypowiatowe. Cztery drużyny grały systemem każdy z każdym:
 • Teresin
 • ZSCKP
 • Pruszków
 • Milanówek
Po remisie bezbramkowym z Pruszkowem i zwycięstwie z Milanówkiem 2:0 znowu stajemy do walki o pierwsze miejsce z Teresinem. Po ciężkiej walce musimy znowu uznać wyższość Teresina, który pokonuje nas 1:0. Na domiar złego ostatecznie zajmujemy trzecie miejsce ustępując różnicą bramek szkole z Pruszkowa.
Trzeba pamiętać, że nigdy w historii tych rozgrywek nasza szkoła nie zaszła tak wysoko!13 października 2009
Święto Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych
Galeria
Dnia 13 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Wszystkich pierwszoklasistów witamy w szeregach "pełnoprawnych" uczniów naszej szkoły i życzymy wielu sukcesów.

9 września
Kiermasz podręczników
Wszystkich uczniów i absolwentów zapraszamy na kiermasz podręczników. Data: 8 września (worek), godz. 1300-15002 września
Konkurs
Informacje dotyczące konkursu plastycznego, w którym udział wzięła Anna Kawecka jako uczennica III klasy Gimnazjum w Młodzieszynie. Ania jest obecnie uczennicą naszej szkoły.
Była to już IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Klęska, powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga" Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6 - 16 lat. Eliminacje odbywają się na szczeblu gminny, powiatu, województw i kraju. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania się wobec różnego rodzaju zagrożeń oraz zainteresowanie działalnością służb ratowniczych uczestniczących w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych - powodzi, trzęsień ziemi, huraganów. Z 293 prac nadesłanych na konkurs z 14 województw komisja wyłoniła 14 laureatów z województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, łódzkiego, opolskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego i mazowieckiego. Ania otrzymała, jako jedyna wyróżnienie z naszego województwa. W nagrodę otrzymała Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Wiesława Leśniakiewicza oraz nagrodę rzeczową odtwarzacz muzyki mp4.

1 września 2009
Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010
Galeria Witaj szkoło!!!


Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: A. Urbaniak, K. Gensler,
P. Chlebowski, R. Kamiński, M. Janiak, R. Kozłowski

Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska
Zespół Szkół CKP @2019