Poniedziałek, 19 Luty 2018
Znajdujesz się: Strona Główna/ NPRC
f

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła realizuje projekt MEN Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet III.

Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. W ramach projektu uzyskaliśmy wsparcie finansowe na kwotę 15.000zł (wkład organu prowadzącego to 3.000zł) na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej.

Zakupione zostały powieści psychologiczne i obyczajowe spełniające oczekiwania dziewcząt oraz literatura fantasy, powieści przygodowe, wojenne spełniające oczekiwania chłopców. Wszystkie propozycje zakupu konsultowane były z uczniami, nauczycielami, rodzicami. Opiniowane również przez SU.

Na zebraniu z rodzicami dn. 19.09.2017 r. poinformowaliśmy o działaniach, które będziemy realizować w ramach projektu oraz omówiliśmy najważniejsze zagadnienia dotyczące wpływu czytania na rozwój młodzieży. Zachęciliśmy rodziców do współpracy i korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej.

Plan realizacji działań w roku szkolnym 2017/2018 >>>Biblioteka poleca
Na jesienne wieczory…. Pożycz , przeczytaj bo warto

W niewielkiej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji, wśród małej, zamkniętej społeczności, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą – w jednym z domów odkryto zwłoki młodej kobiety. Początkowo wszystko wskazuje na samobójstwo, okazuje się jednak, że Alex została zamordowana. Prywatne śledztwo rozpoczyna Erika Falck – pisarka i przyjaciółka Alex z dzieciństwa, do której dołącza miejscowy policjant Patrik Hedström.

Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: M. Maciąg, P. Dałek, M. Szydłowski
Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska, K. Rymarz
Zespół Szkół CKP @2017