Piątek, 19 Październik 2018
Znajdujesz się: Strona Główna/
f


Uczennice Osiemdziesiątki
2017-12-04
Dodane: A

Złoty Satyr dla Osiemdziesiątki


Uczennice Osiemdziesiątki: Anita Znamirowska, Martyna Wróbel i Wiktoria Linowska wzięły udział w XII Powiatowych Dniach Retoryki organizowanych przez Teresiński Ośrodek Kultury. To były wyjątkowo udane występy, nagrodzone i docenione.


Uczestnicy tego konkursu startują w kilku konkurencjach: poezja, proza, wystąpienie publiczne i konkurs kabaretowy. Anita i Martyna wzięły udział w części kabaretowej. Anita śpiewała ?Song porzuconej? znany z genialnej interpretacji Joanny Kołaczkowskiej, ale jej wykonanie było również rewelacyjne, zachwyciła publiczność, która reagowała bardzo żywo i nagrodziła Anitę gromkimi brawami. W tej interpretacji było wszystko pomysł, choreografia, żart. Po raz kolejny Anita udowodniła, że ma nie tylko ogromne możliwości wokalne ale również poczucie humoru. Wszystko było wspaniałe: ruch, gest, słowo. Anitę nagrodzono Złotym Satyrem.

Z kolei Martyna Wróbel wybrała cudowną piosenkę Justyny Szafran ?Łagodna?. I ten utwór pokazał, jak ogromne możliwości wokalne ma uczennica Osiemdziesiątki. Był w jej interpretacji niesamowity pazur, dynamika, siła wyrazu. Oto dziewczyna, której łagodność jest pozorna, nie daj Boże, gdy ktoś ?nadepnie jej na odcisk?, wtedy odzywa się w niej istna lwica, nie odda swojego ?samczyka? bez walki. Martyna czuje się na scenie tak, jakby się na niej urodziła. Anita to już doświadczona wokalista ma za sobą liczne konkursy, Martyna jest w pierwszej klasie LO. Niestety jurorzy uznali że ?Łagodna? nie jest piosenką kabaretową i zdyskwalifikowali wokalistkę, czym wywołali konsternację widowni. Pytanie o definicję piosenki kabaretowej jest otwarte, nikt takiej jednoznacznej definicji do tej pory nie sformułował. Stąd zdziwienie słuchaczy. Decyzje jurorów bywają kontrowersyjne, ale niestety my nie możemy ich zmienić.

Trzecią reprezentantką szkoły była Wiktoria Linowska, która zdobyła wyróżnienie za \"wystąpienie publiczne\". Rozważania na temat ,, Samotności w epoce hipstera? trafiły do serc odbiorców. Wystąpienia dziewczyn zostały zarejestrowane przez Eryka Koska można je obejrzeć na szkolnym Facebooku. Gratulacje!!!


Grażyna Bolimowska-Gajda
Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: A. Urbaniak, K. Gensler,
Administrator Web & DBMS: P. Chlebowski, R. Kamiński
Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska
Zespół Szkół CKP @2018