Poniedziałek, 17 Grudzień 2018
Znajdujesz się: Strona Główna/
f


Działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
2018-03-14
Dodane: KG
W celu upowszechniania czytelnictwa pierwszoklasiści uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych ”Biblioteka szkolna i jej zbiory”. W ramach akcji ”Czytamy polską literaturę” 26 października 2017 w udekorowanej czytelni szkolnej uczniowie klas: IaLO, IIIaLO, IIIbLO, IIIat, IIIet i IVet razem z nauczycielami głośno czytali ”Wesele” S. Wyspiańskiego. Dodatkową atrakcją była prezentacja multimedialna filmowej adaptacji ”Wesela” oraz występ ucznia kl. 3at, który zaprezentował wszystkim swoje umiejętności gry na akordeonie. Wspólne czytanie było świetną okazją do przeżycia intelektualnej przygody, wysłuchania pięknych interpretacji czy poznania się trochę z innej strony.

Dzięki współpracy z innymi bibliotekami uczniowie klasy II ct wzięli udział w lekcji zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sochaczewie. Młodzież poznała księgozbiór oraz warsztat informacyjno–bibliograficzny biblioteki. Uczniowie mieli możliwość założenia karty bibliotecznej i samodzielnego korzystania z elektronicznego katalogu INTEGRO.

W XV edycji Powiatowego Konkursu ”Tę książkę warto przeczytać” Weronika Krawczyk ucz. kl.3aLO zdobyła drugie miejsce. Zachęcała do przeczytania książki ”Był sobie pies” W. B. Camerona. To poruszająca opowieść o przyjaźni między czworonogiem a człowiekiem, która jest w stanie przetrwać wszelkie przeciwności losu. Weronika zainteresowała słuchaczy. Otrzymała nagrodę książkową i pamiątkowy dyplom.
Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: A. Urbaniak, K. Gensler
Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska, K. Rymarz
Zespół Szkół CKP @2017