Środa, 20 Luty 2019
Znajdujesz się: Strona Główna/
f


Współpraca Osiemdziesiątki z MFO owocuje
2018-04-10
Dodane: dyrekcja

Uczniowie ZSCKP w Sochaczewie zostali zaproszeni do obejrzenia i poznania zakładu MFO S.A. mieszczącego się na terenie powiatu sochaczewskiego.

Przywitał nas pracownik firmy Pan Konrad Sobański (Starszy Inspektor ds. BHP) , absolwent Osiemdziesiątki, w firmie odpowiedzialny m.in. za bezpieczeństwo pracowników. Po omówieniu przepisów bhp przystąpiliśmy do zwiedzania zakładu.

Naszym przewodnikiem po zakładzie był Pan Mariusz Roznowski (Kierownik Produkcji), również były uczeń naszej szkoły.

Pierwszym miejscem, które uczniowie mogli zobaczyć była hala, w której znajduje się strefa magazynowania kręgów a także maszyna do cięcia wzdłużnego. Były tam zwoje blachy o średnicy 1,25-1,80 m i wadze około 11-24 ton. Zobaczyliśmy rozładunek i sposób magazynowania.

Następnie zobaczyliśmy proces cięcia krążków blachy na odpowiednie szerokości, na maszynie do cięcia blachy. Byliśmy zaskoczeni że taka ilość blachy została przecięta na cztery różne szerokości i zwinięta w ciągu 10 minut. Mogliśmy również zobaczyć proces ustawienia maszyny do pracy. Następnie oglądaliśmy linię produkcyjną kształtowania profili zamkniętych, spawania wzdłużnego i nakładania warstwy cynku na profil, który po wyjściu z maszyny jest odcinany na określoną długość. Cały proces odbywa się automatycznie. Pan przewodnik zachęcał uczniów do zainteresowania się automatyką i nowymi technologiami. Byliśmy mile zaskoczeni, że na naszym terenie znajduje się zakład z takim potencjałem technologicznym.

Jak się okazało po wycieczce, na terenie powiatu sochaczewskiego, można znaleźć zakłady z zaawansowaną technologią, w których, co tym bardziej miłe, pracują absolwenci Osiemdziesiątki, ci zaś ciepło wspominają swoich nauczycieli.

Czekamy na następny wspólny projekt.

Ewa Janus
Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: A. Urbaniak, K. Gensler
Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska, K. Rymarz
Zespół Szkół CKP @2017