Środa, 20 Luty 2019
Znajdujesz się: Strona Główna/
f


LOTAMS na Dniu Otwartym w ZSCKP Sochaczew
2018-04-17
Dodane: Dyrekcja

13 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie odbył się Dzień Otwarty skierowany do gimnazjalistów i uczniów klas podstawowych, którzy nie zadecydowali jeszcze o swojej przyszłości. W tym szczególnym dniu wzięło udział wielu przedstawicieli przedsiębiorców, instytucji powiatowych oraz przede wszystkim mnóstwo młodych osób.

Przed oficjalnym rozpoczęciem Dnia Otwartego przedstawiciele LOTAMS spotkalisię z uczniami klas o profilu mechanicznym, aby w trakcie krótkiej prezentacji opowiedzieć o spółce i perspektywach pracy w branży lotniczej. Ponadto, uczniowie zainteresowani pracą przy samolotach chętnie wypytywali o program praktyk w ramach ?Letniej Bazy Adeptów Techniki? oraz programu stażowego ?Zostań mechanikiem wyższych lotów?.

Dzień Otwarty na sali gimnastycznej rozpoczął się od przemówienia Pani Dyrektor ? Julii Jakubowskiej. Po krótkim przywitaniu przybyłych gości Pani Dyrektor oddała głos Dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji ? Pani Urszuli Opasiak, która zachęciła uczniów do kontynuowania edukacji w jednej z najlepszych placówek w powiecie. Przedstawicielka PZE podkreśliła również, jak ważna w życiu każdego człowieka jest odpowiednia decyzja związana z wyborem swojej dalszej drogi edukacji. Kilkunastominutową, oficjalną część, poprowadzili uczniowie ZSCKP Sochaczew. Pozostali uczniowie w bardzo kreatywny sposób przedstawili rozbudowaną ofertę szkoły, zajęć pozalekcyjnych oraz pochwalili się swoimi talentami podczas licznych występów artystycznych.

W kolejnej części Dnia Otwartego, w specjalnie wyznaczonych strefach w poszczególnych salach lekcyjnych, pracodawcy przedstawiali swoją ofertę i możliwości współpracy ze szkołą.Pozwoliło to uczniom na jeszcze bliższe zapoznanie się z przyszłym środowiskiem pracy. Stoisko LOTAMS w Sali mechanicznej zainteresowało nie tylko przyszłych uczniów, lecz także obecnych uczniów placówki oraz jej absolwentów. Bogata oferta praktyk, roczny, płatny program stażowy oraz szeroki wachlarz ofert pracy w wielu działach spółki to tematy podejmowane w rozmowach z młodymi ludźmi. Branża lotnicza bardzo zainteresowała także młodzież, która w najbliższym czasie ma zadecydować o miejscu, w którym odbędą obowiązkowe praktyki szkolne. Część z nich po piątkowym spotkaniu zadeklarowała, iż miesięczny staż pragną odbywać właśnie w warszawskiej bazie technicznej. LOTAMS, w ramach swojego projektu ?Pracodawca z wyboru? zamierza wspierać szkołę w organizacji praktyk, programów stażowych oraz wycieczek połączonych ze specjalistycznymi warsztatami.
Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: A. Urbaniak, K. Gensler
Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska, K. Rymarz
Zespół Szkół CKP @2017