Środa, 20 Luty 2019
Znajdujesz się: Strona Główna/
f


Osiemdziesiątka - niezwykle udany dzień otwarty
2018-04-19
Dodane: KG
Gimnazjaliści właśnie podejmują jedną z ważniejszych decyzji dotyczących swojej edukacji. Muszą wybrać szkołę, w której będą kontynuować naukę. W związku z tym rozkręca się promocja szkół średnich. W ramach takich działań promocyjnych odbywają się dni otwarte. Osiemdziesiątka otworzyła swoje podwoje przed gimnazjalistami w piątek 13 kwietnia. Nomen omen, ale wszystko przebiegało zgodnie z wcześniej przygotowanym scenariuszem i żadne niespodziewane wypadki go nie zakłóciły. Dzień otwarty to ważne wydarzenie w życiu szkoływymagające solidnego przygotowania, trzeba pokazać się z jak najlepszej strony tak, by zachęcić do podjęcia nauki.

Akcja informacyjna Osiemdziesiątki dotycząca dnia otwartego okazała się skuteczna, ponieważ 13 kwietnia szkołę odwiedziło bardzo wielu gimnazjalistów, frekwencja była jeszcze lepsza niż w latach minionych. W sali gimnastycznej, gdzie odbywała się część główna spotkania, zabrakło miejsc siedzących, zwarty tłum szczelnie wypełniłwszystkie wolne przestrzenie.

Spotkanie otworzyła dyrektorJulia Jakubowska, która nie kryła zadowolenia widząctak licznie przybyłą młodzież gimnazjalną i zachęcała do podjęcia nauki w ZS CKP.

Tego dnia obecni w szkole byli również pracodawcy współpracujący z ”Osiemdziesiątką”, ta współpraca stwarza nowe możliwości rozwoju, kształcenia, a potem zaistnienia na rynku pracy - zauważyła dyrektor Jakubowska. Pracodawców reprezentowali: firmę Sarens Mariusz Sudoł i Barbara Świtek, Energop - Bogumił Kawecki, spółkę Lotams Eliza Ziółek i Justyna Borek, MFO S.A. - Konrad Sobański i Iwona Stenborowska, KDM - Dariusz Mazur, Adam Filak, Marcin Siwkowski, Klaudiusz Rosiński, DHL - Katarzyna Boszko i Andrzej Wojciechowski, Rubintrans - Karolina Kobierecka, Firmę Jarosz - Paweł Jarosz, Firmę Pixel - Daniel Wieczorek, Firmę Rekin - Krzysztof Wasilewski, oraz firmę KIM Barbara Wróblewska.

Gościem Osiemdziesiątki tego dnia była również dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji Urszula Opasiak, która zachęcała do podejmowania nauki w Osiemdziesiątce, przypominając przy okazji o projektach unijnych realizowanych w ZS CKP, projektach, dzięki którym uczniowie nabywają nowych umiejętności, mają większe możliwości kształcenia, odbywania staży i praktyk zawodowych. Są bliżej rynku pracy i są lepiej do tej pracy przygotowani.

W roku szkolnym 2018-2019 zaplanowano w Osiemdziesiątce następujące klasy: w Liceum Ogólnokształcącym klasę sportowo- rehabilitacyjną, w Technikum - kształcenie ma odbywać się w zawodach: technik mechanik, technik budownictwa, technik urządzeń dźwigowych, technik elektryk - nowość w ofercie edukacyjnej szkoły - technik informatyk i technik logistyk. Z kolei w branżowej szkole I stopnia, poza już istniejącymi zawodami przybyły nowe: magazynier-logistyk i operator urządzeń przemysłu chemicznego.Oczywiście uczniowie otrzymali nie tylko takie konkretne informacje, mogli też zapoznać się z profilem każdego z zawodów, porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Mieli pełny dostęp do pracowni zawodowych, w których prezentowano im niektóre z pomocy dydaktycznych, w których mogli porozmawiać, zapytać, rozwiać wątpliwości.

To nie wszystko. Uczniowie Osiemdziesiątki przygotowali dla swoich gości specjalny program artystyczny. Był więc pokaz mody, ale nietypowy, ponieważ dotyczący poszczególnych zawodów, oddający ich specyfikę. Goście mogli się przekonać, że uczniowie Osiemdziesiątki mają poczucie humoru i dystans do siebie. Pokaz przygotowany pod kierunkiem polonistki Alicji Pawlak był pomysłowy, dowcipny i bardzo udany. ZS CKP to szkoła odnosząca liczne sukcesy sportowe: piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna i oczywiście rugbiści, młodzi zdolni, z sukcesami grający w drużynie narodowej. Pod kierunkiem Jakuba Sekleckiego dali krótki popis swoich umiejętności.

Program przygotowany z myślą o gimnazjalistach miał pokazaćpotencjał, jaki tkwi w uczniach szkoły. Chociaż ZS CKP to szkoła, w której dominują klasy technikum, to może ona pochwalić się również talentami wokalnymi i tanecznymi. Czirliderki, jak zawsze budzą entuzjazm widowni, a śpiewające dziewczyny (Anita Znamirowska i Martyna Wróbel) zachwycają umiejętnościami wokalnymi i otwartością. Z Osiemdziesiątka nie tak łatwo się rozstać, o czym zapewniła gimnazjalistów absolwentka szkoły Karolina Słojewska, która ze swoją grupa taneczną SmileCrew przygotowała specjalny pokaz ? to była niesamowita energia na scenie. Jeśli chodzi o akcenty muzyczne, należy również podkreślić udział Huberta Żakowskiego, który gra na akordeonie i zaproponowałwłasną wersję przeboju, bez którego nie może odbyć się teraz żadna impreza, czyli ”Miłości w Zakopanem”. Muzyczny żart na finał. Teraz Osiemdziesiątka przygotowuje się do kolejnego etapu, czyli rekrutacji, a ta rozpoczyna się już 10 maja.

Grażyna Bolimowska-Gajda
Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: A. Urbaniak, K. Gensler
Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska, K. Rymarz
Zespół Szkół CKP @2017