Niedziela, 24 Marzec 2019
Znajdujesz się: Strona Główna/
f

ZAPRASZAMY NA
DZIEŃ OTWARTY
W NASZEJ SZKOLE
24 kwietnia 2019
godzina 14:00To już wakacje
2018-07-01
Dodane: A

Jednak w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego nadal odbywają się egzaminy. Co prawda 22 czerwca uczniowie odebrali świadectwa, ale teraz ci z Technikum i Szkoły Branżowej I Stopnia zdają egzaminy zawodowe, a jest to bardzo duża grupa licząca około 200 osób. Egzaminy potrwają do 4 lipca, potem tygodnie oczekiwań na ich wyniki. Takie są zasady ustalone przez Centralną Komisję Edukacyjną.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018, które odbyło się 22 czerwca świadectwa w Osiemdziesiątce odebrało około 900 uczniów. Ci , którzy mieli najwyższe średnie, jak zawsze otrzymywali gratulacje od dyrektor Julii Jakubowskiej a także starosty Jolanty Gonty, obecnej podczas szkolnej uroczystości. Dla wyróżniających się były również nagrody książkowe i dyplomy.Ufundowały je Rada Rodziców oraz Starostwo Powiatowe. Indywidualną nagrodę ufundował też prezes Firmy Schindler Polska Paweł Wierzbicki - szkoła podpisała umowę o współpracy z firmą Schindler Polska, stąd obecność prezesa spółkipodczas uroczystości szkolnej.

W ″Osiemdziesiątce″ najliczniejszą grupę stanowią uczniowie Technikum, świadectwa promocyjne otrzymało ponad 300, niewiele mniejszą grupę stanowią uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia - około 250- i wreszcie licealiści, w tym roku było ich ponad 120. Oczywiście wcześniej świadectwa ukończenia szkoły odebrali maturzyści, którzy teraz czekają na wyniki egzaminów. Grupa maturzystów, to w tym roku 120 absolwentów LO i Technikum oraz 27 słuchaczy Zaocznego Liceum dla Dorosłych.

Uczniowie technikum stanowią grupę najliczniejszą i to do nich powędrowało najwięcej świadectw z wyróżnieniem (średnia minimum 4,75) , otrzymało je 11 uczniów, w LO 4 osoby, natomiast w Szkole Branżowej 7 ( w tym czterech absolwentów). Dwoje uczniów: Patrycja Grochowska z Liceum Ogólnokształcącego oraz Jakub Liszewski z Technikum są kandydatami do Stypendium Prezesa Rady ministrów.

Przed uczniami dwa miesiące wakacji i powrót do szkoły 3 września. Dyrektor Julia Jakubowska, jak również zaproszeni goście,życzyli uczniom udanych wakacji obfitujących w jak najwięcej pozytywnych doświadczeń, apelowali również o to, by dbali o swoje życie tak, żeby we wrześniu powrócili do szkoły cali i zdrowi.

Grażyna Bolimowska-Gajda
Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: A. Urbaniak, K. Gensler
Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska, K. Rymarz
Zespół Szkół CKP @2017