Niedziela, 21 Kwiecień 2019
Znajdujesz się: Strona Główna/
f

ZAPRASZAMY NA
DZIEŃ OTWARTY
W NASZEJ SZKOLE
24 kwietnia 2019
godzina 14:00Tak bawiła się Osiemdziesiątka
Dodane: Admin
2019-01-23
Punktualnie o godzinie 20.00 rozpoczęła się część oficjalna. Powitalne przemówienie dyrektor Julii Jakubowskiej, list z życzeniami od starosty powiatu Jolanty Gonty, potem wręczanie kwiatów wraz ze słowami podziękowania za trud edukacyjny wychowawcom klas:Magdalenie Andrzejewskiej, Grażynie Bolimowskiej- Gajdzie,Ewie Janus, Annie Majcher, Lucynie Sobieraj i Paulinie Woźnicy. Ipoloneza czaszacząć? Do Poloneza, którego choreografię przygotowała Iwona Pakulska - choreografia chapeau bas - zostali zaproszeni zgodnie z tradycjądyrekcja i wychowawcy klas maturalnych.W tym roku sześciu:2 licealnych i 4 technikum. Po polonezie był walc profesorski (uczniowie proszą do tańca nauczycieli) -próby walca odbywały się pod okiem ? Ewy Chaber. I tak rozpoczęli uczniowie,kadra pedagogiczna, osoby towarzyszące kilkugodzinny maraton taneczny, przerywany posiłkami (tu należy pochwalić kuchnię, która stanęła na wysokości zadania - szef przygotował smaczne i apetyczne dania.
A tańce, do których zachęcał zespół Siódme Niebo od muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej, jak to się kiedyś mówiło, piosenek chodnikowych, a dziś disco polo do utworów z aktualnych list przebojów. Tańce - węże taneczne, lambady, macareny, a czasami refleksyjne melodiestanowiły najważniejszy element tej wyjątkowej zabawy. Zabawy do samego rana, którego zwiastunemokazała się pełna tarcza księżyca na niebie - co dało się bez trudu zauważyć, chociaż poranek był nie tylko mroźny ale i trudny po całonocnych szaleństwach.
Jedzenie, taniec to klasyka ale i do studniówek wdarła się nowoczesność. Foto budka -oblegana przez cały czas imprezy, mnóstwo selfie oraz zdjęć wykonanych telefonami . To już nieodłączne elementy studniówki.
Zmęczeni przyszli maturzyści opuszczali salę balową Dworku Magnat w dobrych nastrojach -słowa uznania dla rodziców, zwłaszcza Komitetu Organizacyjnego pod przewodnictwem pani Teresy Jamki - z wiarą, że najbliższe 100 dni spożytkują na naukę, zakończonąpomyślnym wynikiem maturalnym - jakże inaczej. Oczywiście, skoro bal był udany, to przyszłość też rysuje się optymistycznie. Połamania piór.Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: A. Urbaniak, K. Gensler,
P. Chlebowski, R. Kamiński, M. Janiak, R. Kozłowski

Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska
Zespół Szkół CKP @2019