Niedziela, 21 Kwiecień 2019
Znajdujesz się: Strona Główna/
f

ZAPRASZAMY NA
DZIEŃ OTWARTY
W NASZEJ SZKOLE
24 kwietnia 2019
godzina 14:00Projekt Zawodowcy na start w Garbolewskim
Dodane: Admin
2019-01-25
Od stycznia 2019 roku rozpoczęły się, zgodnie z harmonogramem, kolejne warsztaty i kursy, które potrwają do połowy lutego. Technicy informatycy uczą się programowania C++. Technicy logistycy odbywają szkolenie z programowania WF MAG i kurs obsługi wózków widłowych. Technicy budownictwa i technicy mechanicy poznają program Auto CAD. Technicy mechanicy zostaną zapoznani w lutym z programowaniem CNC obrabiarki sterowane numerycznie. Zajęcia dla prawie wszystkich grup odbywają się w budynku szkolnym, co bez wątpienia jest dużym udogodnieniem dla uczestniczącej w nich młodzieży. Jedynie grupa mechaników zdobywająca arkana wiedzy odnośnie obrabiarek sterowanych numerycznie jeden dzień spędzi w budynku ZS CKP na warsztatach, podczas których pozna Solid Works komputerowe wspomaganie rysowania, będące wprowadzeniem do obrabiarek, a następne dni w fabryce w Sokołowie na praktycznych zajęciach.
Do końca roku szkolnego uczniowie technikum będą mieli jeszcze możliwość, w ramach ćwiczenia umiejętności miękkich, wziąć udział w warsztatach Postaw na talenty oraz w szkoleniu z inteligentnych specjalizacji, którego głównym zagadnieniem będzie wejście na rynek pracy. W lipcu i sierpniu uczestnicy projektu odbędą staże zawodowe w firmach na terenie województwa mazowieckiego.
Bez wątpienia udział w projekcie Zawodowcy na start umożliwia naszym uczniom uzyskanie nowych umiejętności, zdobycie doświadczenia, poznanie swoich mocnych stron i pomaga w przygotowaniu do wykonywania, po skończeniu szkoły, wybranego zawodu. Dlatego pani dyrektor Julia Jakubowska poczyniła starania, żeby po zakończeniu obecnego projektu w sierpniu 2019 roku, szkoła mogła przystąpić, od nowego roku szkolnego, do kolejnych projektów. Więcej informacji na ten temat wkrótce.Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: A. Urbaniak, K. Gensler,
P. Chlebowski, R. Kamiński, M. Janiak, R. Kozłowski

Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska
Zespół Szkół CKP @2019