Niedziela, 21 Kwiecień 2019
Znajdujesz się: Strona Główna/
f

ZAPRASZAMY NA
DZIEŃ OTWARTY
W NASZEJ SZKOLE
24 kwietnia 2019
godzina 14:00Wspaniała dziewczyna z Osiemdziesiątki
Dodane: Admin
2019-03-26
Są to młodzi ludzie o nieprzeciętnych osobowościach, tacy, którzy potrafią dzielić się dobrem z innymi.
Weronika Pisarek, będzie reprezentować nasz powiat podczas gali ogólnopolskiej. Wolontariuszką jest od 2 lat. Codziennie można ją spotkać w świetlicy Caritas w Sochaczewie, ma pod opieką 30 dzieci. Przygotowuje dla nich posiłki, pomaga w lekcjach, rozmawia i wspiera w trudnych momentach. W świetlicy spędza po pięć godzin dziennie, to niemało, zważywszy, że przecież też jest uczennicą. Jak mówi, zaczęło się od tego, że kiedyś sama potrzebowała pomocy i tę pomoc od wolontariuszy otrzymała. Potem postanowiła, dobrem odpłacić za dobro, którego doświadczyła. Na początku, jak mówi, nie było łatwo, musiała pogodzić naukę w szkole z pracą w świetlicy Caritas, ale narzuciła sobie taką dyscyplinę, że daje radę. W szkole otrzymała stypendium naukowe, rozumie, że jej czas jest cenny, ponieważ musi bardzo umiejętnie nim gospodarować. Ucząc swoich młodszych kolegów, sama również uczy się i rozwija.
Wyróżnienie, jakie otrzymała, sprawiło Weronice olbrzymią satysfakcję. Na scenie czułam się szczęśliwa, nigdy tego momentu nie zapomnę mówi. To wspaniała nagroda za moją pracę, z której nie zrezygnuję.
Teraz Weronika wyjedzie na galę ogólnopolską. Eliminacje odbędą się już wkrótce 4 i 5 kwietnia. Ostateczne wyniki konkursu Ośmiu Wspaniałych poznamy po eliminacjach 7,8 i 9 czerwca. Przedtem jeszcze wszyscy laureaci pojadą na trzydniowy obóz do Białogardu, to nagroda za ich trud, zaangażowanie i chęć pomagania innym. Weronice gratulujemy. Bilet do Białogardu już ma, teraz przed nią finał!Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: A. Urbaniak, K. Gensler,
P. Chlebowski, R. Kamiński, M. Janiak, R. Kozłowski

Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska
Zespół Szkół CKP @2019