Niedziela, 21 Kwiecień 2019
Znajdujesz się: Strona Główna/
f

ZAPRASZAMY NA
DZIEŃ OTWARTY
W NASZEJ SZKOLE
24 kwietnia 2019
godzina 14:00Zostań mechanikiem wyższych lotów
Dodane: Admin
2019-04-01
Zachęcili, że w tym kierunku, po skończeniu obecnej szkoły, się kształcić. Nie jest to jednak łatwa ścieżka kariery. Najpierw po przyjęciu do pracy przez dwa lata pracuje się na stanowisku mechanika pomocniczego. W tym czasie odbywa się cztery szkolenia, każde zakończone egzaminem z progiem zdawalności 75%. Kolejne dwa lata to czas starania się o licencję mechanika lotniczego. Żeby ją otrzymać należy opanować wiedzę ułożoną w 60 modułów. Na każdy moduł przypada 1 tydzień nauki i oczywiście z każdego modułu należy zdać egzamin. Starania o licencję wieńczy trzymiesięczny kurs na typ samolotu i wtedy już można zostać pełnoprawnym członkiem zespołu, któremu pasażerowie powierzają swoje bezpieczeństwo wsiadając do samolotu i który odpowiada za lot i życie ludzi znajdujących się na pokładzie. Zawód mechanika lotniczego jest bardzo odpowiedzialny, ale też bardzo dobrze płatny i perspektywiczny, co w dzisiejszych czasach , nie jest bez znaczenia.
Panowie z LOT AMS opowiedzieli także o dniu codziennym w pracy, odnieśli się do katastrof lotniczych z ostatnich lat i przekazali masę ciekawostek (np. jak długo schodzi się z pomalowaniem samolotu, 7 dni, jaka jest grubość poszycia samolotu, od 0,8 do 1,4 mm). Przy okazji zachęcili do nauki języka angielskiego i grania w gry komputerowe, które wymagają komunikacji z innymi ludźmi i szybkiego podejmowania decyzji.
Spotkanie było bardzo interesujące, merytoryczne, za sprawą pana Marcina dynamiczne i obfitowało w szybkie zwroty akcji, gdy uczestnicy byli proszeni o pomysły na rozwiązanie konkretnego problemu. Przekonali się przy tym, że opłaca się uczyć matematyki, fizyki i przedmiotów zawodowych i jeszcze wykazać myśleniem, żeby połączyć wszystkie informacje i dopiero dać odpowiedź. Był to pewnego rodzaju test predyspozycji na mechanika lotniczego. Część uczestników zdała go śpiewająco, więc może czas pomyśleć o zostaniu mechanikiem wyższych lotów.Projekt i implementacja strony: A. Adamczyk
Administrator Web & DBMS: A. Urbaniak, K. Gensler,
P. Chlebowski, R. Kamiński, M. Janiak, R. Kozłowski

Pod kierunkiem nauczycieli: K. Kocimska
Zespół Szkół CKP @2019